Sıkça Sorulan Sorular

SORU: KULLANILAN İLAÇLAR İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI MIDIR?

Evet… Genel olarak dozunda kullanılmayan her pestisit(ilaç), insan sağlığına zarar verir. Haşere mücadelesinde- özellikle iç alanlarda- “TARIM İLACI” kesinlikle kullanılmamalıdır. ” HALK – ÇEVRE SAĞLIĞI” için özel olarak üretilen, T.C. Sağlık Bakanlığı`ndan onaylı pestisitler kullanılmalıdır. Bu ilaçlar dozunda ve belgeli, uzman kişilerce kullanıldığı müddetçe zararlı değildir.

SORU: İLAÇLARIN, "HALK-ÇEVRE SAĞLIĞI İLACI" OLDUKLARI NEREDEN ANLAŞILIR?

Bu pestisitlerin, üretici firma tarafından hazırlanmış olan MSDS (Material Safety Data Sheet – Malzeme Güvenlik Kartlarının) olması gerekmektedir. Bu belgede, kullanılacak ilacın zehirlilik (toksidite) durumu, kokusu, leke bırakıp bırakmadığı, kullanılması gereken miktar… insanın göz, deri v.s organlarına verebileceği zararlar belirtilmektedir.

Halk-Çevre Sağlığı İlaçları T.C Sağlık Bakanılğınca ruhsatlandığından ambalajların üzerinde, halk-çevre sağlığı ilacı oldukları da yazılmaktadır.

SORU:YAPILAN İLAÇLAMANIN GARANTİSİ VAR MIDIR?

Lokal-Bölgesel mücadelelerde garanti vermek, yani “bir daha haşere görmeyeceksiniz” demek her şeyden önce bilime aykırıdır. İlaca göre değişmekle birlikte, azami ilaç kalıcılığı bir ay/kırk beş gündür.

SORU: İLAÇLARIN DOZ VE MİKTARI MÜŞTERİLERİN İSTEĞİNE GÖRE KULLANILAMAZ?

Her ilacın (pestisit), T.C Sağlık Bakanlğınca belirtilmiş bulunan etkili doz ve kullanım miktarları bulunmaktadır. Bunların altına inmek, haşerelerde bağışıklık geliştirir. Üstüne Çıkmak ise insan sağlığına zarar verir.

SORU: MUTFAK DOLAPLARI BOŞALTILACAK MI?

Dozunda kullanılan ilaçların insan sağlığına zararı yoktur. jel metodu uygulaması yapıldığında hiçbir dolabın boşaltılmasına gerek yoktur.

SORU: İLAÇLAMA ESNASINDA EVİ TERKETMEMİZ GEREKİYOR MU?

Eğer evinizde emekleme çağında bebeğiniz yoksa evinizi terk etmenize gerek yoktur. Ancak her olasılığa karşı ilaçlama yapılan bölgelere yarım saat kadar temas edilmemesinde yarar görüyoruz.

SORU: KULLANILAN İLAÇ HER HAŞEREYE ETKİ EDER Mİ?

Tıp ilaçlarında olduğu gibi, her haşerenin de ilacı ayrıdır. Örneğin, hamamböcekleri için uygulanan ilaç, fare mücadelesinde yarar sağlamaz..

SORU: İLAÇLAMANIN MEVSİMİ VAR MIDIR?

İlaçlamanın mevsimi yoktur.Hamam böceklerine karşı hayır. Yılın her mevsiminde farklı türlerin aktifliği söz konu olduğu için

SORU: İLAÇLAMA KESİN ÇÖZÜM MÜDÜR?

CEVAP:  Bir defa ilaçlama yapmakla çözüme ulaşılamaz. Haşerelerle mücadele de aynı insan hastalıklarında olduğu gibi bir tedavi süreci gerektirir. İlaçlamanın belirli periyotlarla tekrarı gerekmektedir. Bu periyot, ilaçlanacak yerin konumu, hangi işi yaptığı ve haşerenin cinsine göre haftada birden başlar…  altı ayda bire kadar değişkenlik gösterebilir.

Örneğin bir apartmanda altı aylık periyotlar yeterli iken, bir gıda üretim tesisine onbeş günlük rutin kontrollerle mücadele gerekmektedir. Kemirgenlerin bol miktarda görüldüğü ulaşım ünitelerine haftalık periyotlarla müdahale gerekmektedir.

S.S.S, sorununuzu çözmedi mi?

İşte bizimle iletişime geçmenin birkaç yolu

Adres ve Telefon Bilgilerimiz

MERKEZ: Cami Kebir Mah. Tabakhane Cad. No:19/1 Kasımpaşa-Beyoğlu/İSTANBUL
TEL.: 0212 237 24 03
Fax.: 0212 235 72 56
email: info@hisarilaclama.com

GAZİANTEP: Düğmeci Mah. Suburcu Cad.No:22 Kat:5 Daire:604 Şahinbey/GAZİANTEP
Tel.: 0342 230 78 30
email: info@hisarilaclama.com

BURSA : 0212 237 24 03
İZMİR : 0212 237 24 03
ANTALYA: 0212 237 24 03
ANKARA : 0212 237 24 03
TRABZON: 0212 237 24 03

İletişim Formu

Bize posta gönderiniz